Květen 2008

Lucie Bílá

17. května 2008 v 14:07 | DoMiCzEk
Životopis (biografie) / Informace:
Lucie Bílá se ještě jako Hana Zaňáková narodila ve středočeských Otvovicích. Hodiny zpěvu absolvovala již na LŠU (dnešní ZUŠ). Dříve, než se proslavila na poli showbyznysu, vyučila se dámskou krejčovou. První zkušenosti na hudebních podiích získávala jako členka skupin Rock-Automat a Arakain.

V 80. letech si ji všiml producent Petr Hannig, vymyslel jí pseudonym Lucie Bílá a napsal jí písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Pořádný uspěch ji teprve čekal v příštím desetiletí, kdy prošla nejznámějšími muzikály uváděnými v Česku (Bídníci, Dracula, Krysař…), vydala řadu sólových alb, podílela se na několika filmech (jako zpěvačka i jako herečka) a po několik let se pevně držela na výsluní popularity ve výroční anketě Český slavík.

V osobním životě se jí dařilo jako na houpačce. V roce 1996 porodila příteli Petru Kratochvílovi syna Filipa, ale partnerství neudržela. Petr Kratochvíl zpěvačku opustil s finalistkou Miss Pavlínou Babůrkovou.

V roce 2002 se nakrátko provdala za hudebníka Stanislava Penka. Po rozvodu nějaký čas žila jen se svým synem Filipem. Rok 2006 jí přinesl druhou svatbu, taktéž s muzikantem - Václavem Noidem Bártou.

Diskografie :

Sólová alba

* Neposlušné tenisky - 1. singl (1983)
* Lucie Bílá (1986)
* Missariel (1992)
* Lucie Bílá (1994)
* Hvězdy jako hvězdy (1998)
* Úplně nahá (1999)
* Jampadampa (2003)
* Láska je láska (Best Of) (2004)
* Koncert (Live album) (2006)
* Woman (2007)

Muzikály :
* Bídníci (1992)
* Zahrada rajských potěšení (1993)
* Dracula (1995)
* Krysař (1996)
* Johanka z Arku (2000)
* Romeo a Julie (2003)
* Excalibur (2003)
* Láska je láska (2005)
* Elixír života (2005)

Profesní ocenění :

ceny české Akademie populární hudby - Gramy, později Anděl

* 1993 - Gramy oceněna jako zpěvačka roku 1992, za Album roku (Missariel), Videoklip roku a Skladba roku (Láska je láska)
* 1994 - Gramy - Zpěvačka roku 1993
* 1995 - Gramy - Zpěvačka roku 1994
* 1996 - Gramy - Zpěvačka roku 1995
* 1998 - Ceny APH - Zpěvačka roku 1997
* 1999 - Ceny APH - Zpěvačka roku 1998
* 2003 - nejprodávanější album české zpěvačky (album Jampadampa)


anketa Český slavík

* 1996 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 1997 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 1998 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 1999 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 2000 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 2001 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 2002 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 2003 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 2004 - Český slavík - 1. místo v kategorii zpěvaček
* 2005 - Český slavík - 2. místo v kategorii zpěvaček
* 2006 - Český slavík - 2. místo v kategorii zpěvaček
Věk: 41 let
Povolání: zpěvačka
Rodné jméno: Hana Zaňáková
Národnost: česká
Datum narození, místo:
7.4.1966, Otvovice
Lucie Bílá50 Cent

17. května 2008 v 14:06 | DoMiCzEk
50 Cent, vlastním jménem Curtis James Jackson, se narodil 6. července 1975 v New Yorku. Jedná se o amerického černošského rappera, který získal svou popularitu a slávu hlavně díky albům The Massacre a Get rich or Die tryin´. Doposud na celém světě prodal přes více než 22 milionů svých alb, což ho katapultovalo mezi nejúspěšnější rappery všech dob. Curtis "50 Cent" Jackson má image drsného chlapíka. Není se čemu divit - v mládí žil v chudých poměrech a prodával drogy. V roce 2000 na něj byl spáchán pokus o vraždu, při kterém byl 9× zasažen kulku. Z tohoto útoku se však zotavil, ikdyž má dodnes viditelné jizvy. Díky průstřelu tváře má nezaměnitelný hlasový projev.
Curtis vyrůstal v newyorském chudinském ghettu Jamica Queens, které bylo rájem drogových dealerů. V 8mi letech se malý Curtis stal svědkem brutální vraždy své matky. Svého otce nikdy nepoznal. Zatímco vyrůstal u prarodičů, dealoval drogy a živil se jako boxer.
Ve stejné čtvrti jako 50 Cent bydlel i Jam Master Jay z legendární skupiny Run DMC. Poté, co se seznámili, přivedl Curtise k rapu. Po podepsání smlouvy s vydavatelstvím Columbia Records nahrává album Power of the Dollar, které obsahovalo 18 skladeb. Album vyšlo pouze neoficiálně.
Největší vliv na 50 Centa měl v počátcích právě Jam Master Jay, který ho naučil počítat takty, psát refrény, frázovat a další nutné věci. 50 Cent se na scéně poprvé objevil v roce 1998, a to ve skladbě "React" na albu skupiny Onyx.
V roce 2002 50 Cent založil skupinu G-Unit, což je zkratka pro "Guerrilla" nebo "Gangsta". Společně s ním jsou členy Lloyd Banks a Tony Yayo. V současné době má G-Unit ještě o člena víc - je jím Young Buck. Prvním albem bylo "Beg for mercy".
Krátce po vydání a úspěchu desky podepisuje smlouvu s vydavatelstvím Eminema a Dr. Dre - Aftermath. Vydává album "Get rich or die trying´" a stává se komerčně nejúspěšnějším rapperem roku 2003. Na této vlně úspěchu svezl i svou skupinu G-Unit, se kterou vydal album, založil vlastní label a krom toho také značku oblečení G-Unit.
V roce 2005 se 50 Cent dočkal filmového zpracování motivů z jeho života. Film se jmenuje "Get rich or die tryin´" a byl uveden i v České republice. Jeden z nejuznávanějších rapperů na světě, Curtis "50 Cent" Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života Curtise "50 Cent" Jacksona.
V roce 2006 vydává album The Massacre, které se dočká relativně stejného komerčního úspěchu jako to předchozí, a stále buduje svoji pozici v americké hip hopové scéně. Nyní vlastní obrovský byznys a k jeho společenství G-Unit se přidávají další rappeři a lidé, kteří jsou v Hip-hopu velmi významní. Na sklonku léta, 4. září 2007, vydává své zatím poslední album s názvem "Curtis". Další album "Before I self destruct" je již naplánováno na 4. února 2008.
EMINEM & 50 CENT plakát | poster50 CENT - topless plakát | posterG-UNIT - montage plakát | poster50 CENT – street corner plakát | poster50 CENT - bullets plakát | poster

Akon

17. května 2008 v 14:05 | DoMiCzEk
Akon Akon Akon Akon Akon


Akon je muslim a syn jazzového bubeníka, který se jmenuje Mor Thiam. Do sedmi let žil v Dakaru v Senegalu a od sedmi v New Jersey. Akon byl také vyhlášený crack-kokainový dealer. Svoje debutové album TROUBLE vydal v roce 2004, obsahovalo songy jako LOCKED UP (Remix)(ft.STYLES P) , LONELY,BANANZA,POT OF GOLD a GHETTO. Song GHETTO se stal rychle radio hitem, byl remixován z verze od legendárních raperů NOTORIOUS B.I.G.,2PAC.Jeho pravé jméno je Aliaune Thiam
Co vim tak má jednu maželku (muže jich mít až 4 ) a má 5 dětí svuj věk tají :-) což nevim proč . Ve vězeni strávil 2 roky díky tomu že na něj bylo málo dukazu.Všechnu tvorbu si děla sám..
Akon Akon
Bow Wave

17. května 2008 v 14:05 | DoMiCzEk
Bow Wawe(v překladu oblouková vlna) je hip hopová skupina,která vznikla někdy kolem roku 1997.Kapela brousila převážně instrumentálky,ale to se změnilo zhruba před dvěma lety,kdy to sestavou otřáslo,pár lidí odešlo a do Bow Wawe naskočila dvojice MC´s,se kterou sestava jakoby chytla druhý dech.Bow Wawe s Emsou a Blážinem zaznamenali přerod k parádnímu hip hopu.Už jejich předloňský koncert v pražském klubu Delta,kde předskakovali Floexovi,naznačoval,že máme co dělat s partou,která se na hip hop dívá po svém a s vystříbeným vkusem.Delikátní najezzlá instrumentace se sráží s drze přisprostlým frázováním dvou MC´s a považte,ono to funguje!Kapela vydala svoje debutové album EMIGRANT na konci roku 2004 pro značku Escape/EMI.

Členové Bow Wawe

Bow Wave izz:
Bicí: Kotvička
Kytara: Hans
Basa: Chochi
Klávesy: Jéňa
Rapping: Emsa a Blážin
Záda kryje: DJ At Work

Bow Wave, která se výrazně liší od souborů podobného založení. Nejenže hraje na živo a zatraceně dobře, ale co víc, odvážně vystupuje z okovů textařského tradicionalismu a doplňuje bílé místo v hip hopové lyrice svým osobitým textařským stylem: "To že nepoužívám pár dávno vyschlejch námětů a pět set základních slov je spíše výhodou, prázdnou bílou zdí, před kterou teď stojím a mám sakra plnej batoh sprejů" (samozřejmě obrazně), tvrdí Emsa, jeden z raperů kapely.


Můžete se nějak obšírněji představit ?
Jéňa: V současný podobě hrajem rok a půl, ale Bow Wave v různých podobách působí už šestým rokem. Dříve jsme hráli takovej gulášek funku, acid jazzu, hip hopu a breakbeatu. S příchodem rapperů bylo jasno kam to půjde dál. A tak prostě hipa hopa.

Emsa: Tak nějak, potkala se sehraná kapelka a rappeři se zajímavym textovým základem, už první zkouškou bylo jasný, že to bude svým způsobem úlet.
Bow Wave izz:
vinyl: :d.j. at work:
bitzý: Kotvička:
bass: Choché:
klávesky: Jéna: (nebo YennYahh alias Jeck Jack)
kejtra:há á en zet hanz:
okál: Blayín: ( Michal lůzr Bláha)
okál texty: :EMSA:

Vaše texty se oproti jiným kapelám netváří příliš chytře, nepřinášejí závažné sdělení. Jsou pro vás texty jen podružným doprovodem muziky ?
Emsa: Určitě ne, texty tvoří příběh, kterej doprovází soundtrack, alespoň tak to vidim já, to že neřešíme problémy Dolní sněmovny značí potřebu spíše se pobavit, zahulit, pokecat, no nářez.

Co jiného pro vás texty znamenají ? Proč jimi nechcete sdělovat nic důležitého?
Emsa: Texty jsou pro mě jsou trochou do mlýna, jenž zove se B.W.. Přenáším své pocity a zážitky nenásilnou formou na ostatní, v každým textu jsou rance dvoj i vícesmyslů, které ve mně zanechaly svým způsobem určitou stopu.

Vaše texty jsou na první poslech velice nadlehčené a jemné. Byl to záměr, chtěli jste vytvořit alternativu vůči české textařské klasice: joint, battle rýmy, reprezent atd. ?
Emsa: Záměr to nebyl, takovej je prostě náš lázenskej život. Navíc čeština je nádhernej jazyk, a to že nepoužívám pár dávno vyschlejch námětů a pět set základních slov je spíše výhodou, prázdnou bílou zdí, před kterou teď stojím a mám sakra plnej batoh sprejů (samozřejmě obrazně).

Na vašem cd jste si přizvali ke spolupráci řadu hostů, kteří vaši muziku posunuli dále. Neuvažujete s nimi o dlouhodobější spolupráci?
Jéňa: Na "Sami-Z-Datu" jsou oproti pódiové variantě pouze dva nástroje navíc, pozoun a ságo. Pár koncertů si s námi dá Milan Krajíc, ale nastálo sním samozřejmě počítat nemůžeme.
Emsa: Samozřejmě třeba ságo nemohlo chybět, určitě do budoucna opět nějací budou.

Hrajete živě, což je v českém hh velice netradiční postup. Uvažujete o zapojení technických prostředků (počítače, samplery atd.) do vaší tvorby?
Jéňa: V nejbližší době dojde k zapojení sampleru, ale nijak zásadním způsobem to projev naší kapely neovlivní. Chci ho používat jen ke zkvalitnění zvukový banky než k doplnění rytmiky.

Jak zkoušíte? U sedmičlenné kapely to musí být oříšek.
Emsa: Tak vostrý to zas není, každej v kapele je individualita, která reaguje po svém na určitej motiv a každej pochopí, kde je hranice hiphůpku a kdy to bere čáru někam jinam. Ostatně, hrajem naživo, a tak výlet napříč styly nevadí nikomu. Slezem se na farmě u Franze Josefa a jamujem do tmy, nic víc, nic míň.

Vaše CD můžeme vnímat jako minialbum. Máte v úmyslu v bližší době natočit celou desku?
Jéňa: Sami-Z-Dat je jakési demo. Album? Nevím jestli v bližší době, ale určitě jo, máme co hrát a máme co říct.
Emsa: Ani ne tak minialbum jako spíš demo. Ale to už je teď fuk. Vězte ale lidičky, že až bude regulerní album, všichni to poznáme.

Nelly Furtado

17. května 2008 v 14:04 | DoMiCzEk
Jméno: Nelly Kim Furtado
Datum narození: 02/12/1978
Místo narození: Victoria, British Columbia, Canada
Národnost: Kanadská
Otec: Antonio Jose Furtado
Matka: Maria Manuela Furtado
Sestra: Lisa Anne Furtado
Bratr: Michael Anthony Furtado
Dcera: Nevis
Nelly Furtado je zpěvačka,instrumentalistka,textařka, hudební producent a také příležitostní herečka.
Jedna ze zajímavostí o Nelly Furtado je, že dostala jméno po gymnastce z bývalého Sovětského svazu Nellie Kim.
Nelly Furtado se celým jménem jmenuje "Nelly Kim Furtado".Narodila se 2.12.1978 v Kanadě-Victoria.Nelly Furtado je tedy kanadanka. Její matka se jmenuje Maria Manuela Furtado a její otec se jmenuje Antonio Jose Furtado.Její rodiče pocházejí z Portugalska, avšak Nelly Vyrůstala v Kanadě.Nelly Kim Furtado má také 2 sourozence, bratra Michael Anthony Furtado a sestru Lisa Anne Furtado.Koncem 80.let se její rodiče
přestěhovali z Portugalska do Kanady, a jak už bylo řečeho, své dětství prožila v Kanadě.Nelly F. byla tedy ovlivnována dvěma kulturami. Portugalskou a kanadskou.
V období dospívání zvládala hned 2 jazyky( Portugalštinu a Angličtinu) a ktomu se ještě rozhodla že se chce učit Hindsky a Španělsky.Nelly Furtado byla velmi nadaná na hudbu, měla obrovský talent a traké cit pro hudbu ...Začala tedy skladby psát a zkládat dvojazyčně.
Rodiče nikdy neměli moc peněz, byli chudý a jen tak si nemohli něco dovolit.Nelly Furtado se rozhodla své rodině trochu finančně pomoct. Jako malá pomáhala své matce jako pokojská , později dokonce jako hospodynka. V jednom rohovoru Nelly prozradila, že všecky ty zkušenosti z dětství jí pomohly najít sama sebe a najít nějakou pozitiví cestu.
Vůbec první vystoupení Nelly se konalo v kostele, kde byla ještě se svou matkou, při příležitosti jakéhosi"Portugalského dne".O tom jestli má Talent nebo ne, není pochyb. Už v 9 letech o tom všecky přesvědčila! Uměla hrát na trombon a "ukulele".O dva roky později, tedy v 11 letech ,zvládala hrát na klávesy a na kytaru.Ve 12 letech už měla svojí skupinu, kde působila tak, že psala texty.Skupina hrála výhradně portugalsky. Když Nelly dospívala, nechala se ovlivnit hvězdami jako jsou např.:TLC , Salt 'n' Pepa, nebo Mariah Carey.
Nastalo období, kdy se Nelly Furtado poohlížela po skupinách svého staršího bratra... a oblíbila si tzv" směs stylů". Velmi si oblíbila skupinu U2, Oasis nebo Verve.Nelly Furtado se původně snažila vybudovat kariéru na úplně jiném stylu, ale nakonec to bylo jinak.
Rok 1995-Nelly F. ukončila středoškolské vzdělání. Dostala se do Toronta(stát v USA)a oblíbila si další hudební styl, tentokrát to byl Hip Hop... O dva roky později, tj rok 1997- Nelly Furtado zakládá duo, které se jmenuje "Nelstar". Jedním členem byla právě Nelly Furtado a druhým členem byl místní uznávaný muzikant Tallisman. Začaly spolu psát písně a hráli na koncertech.Co se týká dua "Nelstar" uvažovali , že by natočili i videoklip k písni "Like".Na poslední chvíli Nelly Furtado řekla ne! Nebylo to tím,co si přestavovala , její představa byla úplně jiná a to duo "Nelstar" nesplnovalo. Po několika letech tedy skupinu opustí a vydá se na solovou kariéru.Zpočátku to ale nebylo jednoduché... Obcházela jedno vydavatelství za druhým,chtěla totiž ukázat světu svůj talent a vstoupit do světa showbussinesu.
Nakonec své nahrávky uplatnila u vydavatelství " Dreamworks".Už stačilo jen málo aby mohla vydat desku ..
Jednoho dne,jedné noci když vstupovala v jednom Toronském klubu Lee's Palace,poznala Geralda Eatona. To je pán který se hodně podílel na její desce a dost jí s ní pomohl. Potom co jí DreamWorks nabídla platnou nahrávací smlouvu, začala makat na její nové desce. Její nová deska je zároven i první deska co vydává... jmenuje se " Whoa Nelly".Byla to hned deska světově oblíbená a velice prodávaná, Zabodovali z ní hned 3 MEGAhity. První pilotní singl se jmenoval "I'm Like A Bird", zároven ten největší z desky. Po vydání tohoto singlu , se stala z Nelly Megastar.Další pecky z této desky byli třeba "Turn Off The Light" nebo "On The Radio".
Po vydání této desky si získala hned miliony fanoušků na celém světe...V Roce 2002 na "Grammy Awards" byla nominována hned 4x!Odnesla si zlato v kategorii " Nejlepší ženská nahrávka" za písen " Im Like A Bird".
Co se týče hudebních stylů Nelly Furtado asi neměla jasno , protože na deskách je to samá " Směs". At už RnB,Bossa nova, Trip Hop, Soul a Folk.
Po vydání nové desky , koncertovala po celém světe a v plánu měla vydat další, tedy druhou desku...
Přichází rok 2003 a sním i ta zminovaná druhá deska , která nese název " Folklor".Nelly Furtado je takové zajímavé hudební stvoření. Nelze jí začlenit do nějakého vyhrazeného žánru, protože jak už bylo zmíněno těch stylů na deskách je několik. Na druhém albu najdete 12 písní. Každá písnička je něčim významná a originální už tím , že ve spoustu z nich se Nelly vrací do svého dětství.Na této desce je i song , který Nelly věnovala své dceře. Jmenuje se " Childhood Dreams ". At už singl z první desky " Im Like a bird" nebo nějaké z druhé desky.. žádnej nebodoval tak jako " Forca"! Mimochodem " Forca" je oficiální hymnou mistrovství Evropy ve fotbale. Sama tento hit zaspívala na finále fotballu v roce 2004. Tenkrát se to hrálo po celám světě a tento singl sbíral samé 1. místa v hitparádách.
Po dvouch úspěšných albech přichází to NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ... tedy v pořadí třetí.. jemnuje se "Loose".
S novou deskou přišla i snovou image.Toto album vydává v roce 2006, a mnoha z vás má určitě toto album doma. Jedná se o taneční popové RnB. Je to opět směs hudebních stylů, tentokrát se ale Nelly hlavně zaměřila na popové RnB. S Celou deskou jí pomáhal rapper "Timbaland", velice oblíbený a úspěšný producent rapper a hip
hoper.Mimo jiné Timbaland hostuje ve dvouch písní Nelly. V písních " Promiscuous" a Say it Right". Song "PROMISCUOUS" byl tím absolutně NEJVĚTŠÍM HITEM
AMERIKY 2006. Nikdo jiný takhle nezabodoval jako Nelly Furtado s tímto úžasným a nesmírně oblíbeným singlem . Tento hit nebodoval jenom v Americe ale také v Evropě,ale přeci jenom v Evropě se stal více oblíbenější singl "Maneater", tedy pilotní singl s desky "Loose". Třetím singlem je pomálá klidná písnička " Al Good Things" a čtvrtým a nejspíš posledním z desky je "Say It Right"... jak se řiká "to nejlepší na konec". Say It Right by měl být ten největší hit ... tak uvidíme. Deska "Loose" je jedna z nejlepších počinů v roce 2006.Nelly Furtado toto album označuje za velmi optimistické, rychlé a taneční . Je to zkrátka výborné RnB smíchané s popem.!!! Je to úžasná deska,jestli jí nemáte, děláte velkou chybu.
Rihanna

17. května 2008 v 14:03 | DoMiCzEk

Profese Zpěvačka Datum narození: 18.02.1988 Místo narození: St. Michael, Barbados Znamení: Vodnář
Životopis: Rihanna celým jménem Rihana Robin Fenty odstartovala vskutku dobře. Hvězda RnB a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1987. Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu. Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi v New Yorku. Rogers byl velmi překvapen, jaký velký talent se v Rihanně ukrývá. Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay, které pak všechny poslaldo vydavatelství Def Jam Records.

A vyšlo to.Její singl Pon de replay obletěl rádiacelých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun, které bylo vydáno 30.srpna 2005 .Její album zní především ve stylu RnBb, hip hopu a soulu. Její první velký hit "Pon de Replay" se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádácha na 15 v Kanadě.Zrodila se nová RnB hvězda.

V dubnu 2006 Rihanna vydala druhé album A Girl Like Me a jeho hity jako například S.O.S, Unfaithful nebo Break it off opět vyhrávají na všech amerických hitparádách. K singlu S.O.S Rihanna natočila klip pro Nike, který se stal velmi uspěšným.

Sourozenci : 2 bratři (9 let,15 let)
Mazlíčci : 2 kočky ( Miss Kitty, Leo)

Ewa Farná

17. května 2008 v 7:44 | DoMiCzEk

Životopis

Ewa Farna je mladá talentovaná rocková zpěvačka, která po své debutové desce Měls mě vůbec rád přišla s druhým albem s názvem Ticho.

V létě 2007 Ewa relaxovala prací, což je, jak sama tvrdí, její nejoblíbenější činnost. Se svojí kapelou odehrála na desítky koncertů a festivalů, s fotografem Ondřejem Pýchou nafotila kolekci fotek na promo svého "Ticha" a ve studiu dokončila polskou verzi debutového alba "Měls mě vůbec rád", jež na polském trhu vyjde u Universal Poland.

Ewa Farná toho za svoji kariéru stíhla opravdu hodně. Její první deska "Měls mě vůbec rád" se stala "Nejprodávanějším Debutem v kategorii "Objev roku" v anketě Deska roku Allinaz 2006 , letos v červnu převzala od Universal Music platinovou desku za prodej více než 20.000 nosičů. Vyhrála titul "Objev roku Českého slavíka 2006", "Objev Ro(c)ku" časopisu Rock & Pop, "Objev roku" hudební televizní stanice Óčko, "Nejlepší zpěvačka" v dětské anketě Jetix Awards, atd.

Všechny tyto zkušenosti, především koncerty a kontakt s publikem se "podepsaly" na jejím druhém albu. Deska v žádném případě nebude tichá, jak napovídá jeho název vybraný podle ústředního singlu (který už mimochodem zní éterem prostřednictvím rádií). O to se spolu s Ewou postaral tým producentů Lešek Wronka s hudebním producentem Danem Hádlem a muzikanti z Ewiny kapely. Album "Ticho" bude obsahovat 13 písní od českých autorů Leška Wronky, Honzy Ponocného, kytaristy Ewy - Marka Trana a publishingu, textově se na albu podíleli osvědčení autoři z Ewina debutu Jana Rolincová-Hádlová, Petra Cvrkalová, Petr Šiška a také Ewa, která se autorsky podepsala na 3 textech. Na své si přijdou jak Ewini vrstevníci, náctiletí, tak starší publikum. Vokály si Ewa nazpívala na obě právě dotočené desky sama.

Od svého prvního koncertu v Třinci 16. března 2007 do konce roku stihne Ewa odehrát přes 50 koncertů v Čechách, na Slovensku a v Polsku a letošní koncertní tečkou bude turné Lucie Bílé, kde se Ewa Farná s mini koncertní verzí objeví jako host. "Obdivuju její zpěv a pracovitost. Je to pro mne splnění si dávného snu", říká Ewa o nabídce Lucie Bílé.

- První album Měls mě vůbec rád, vyšlo 6.listopadu 2006 u Universal Music
- Singly: Měls mě vůbec rád, Zapadlej krám
- Druhé album Ticho, vyjde 8. října 2007 u Universal Music
- Singl: Ticho

Úspěchy

2004 - Okresní soutěž ve Frýdku-Místku
2005 - Evropský festival v Polsku
2006 - Televizní pěvecká soutěž Šance na úspěch
2006 - Český Slavík Mattoni 2006 - (objev roku)
2007 - Nová deska - Ticho
2007 - nová deska pro polské fanoušky v polštině :-) - Sam na Sam
2007 - Český Slavík Mattoni 2007 - 4. místo

Fakta

Jméno: Ewa Farna
Datum narození: 12.8.1993
Nejoblíbenější jídlo: Kuřecí řízek s hranolkama
Nejoblíbenější nápoj: Multivitamin a Voda
Nejoblíbenější barva: černá,bílá a oranžová, na oblečení se ji líbí khaki
Oblíbené filmy: Mezi námi děvčaty
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Znamení: Lev
Jméno otce: Tadeusz
Jméno matky: Karin
Jméno sestry: Magdalena
Jméno bratra: Adam
Domácí zvířata: Fenka Zora
Oblíbený předmět: Matematika
Neoblíbený předmět: Fyzika
Výška: cca 165 cm
Přezdívky: v rodině Ewka, Ewusia a ve škole Ewa

Fotografie

Ewa Farná

Strejdův VÝBORNÝ Passat

16. května 2008 v 19:29 | DoMiCzEk
Můj strejda má Volkswagen Passat, ale tenhle je fakt vyjímečný...
Ze střechy vysí DVD na kterém jdou i klasické programy ( Nova, Prima, ČT1 apod. )
Televize, rádio a další ty prkotinky =)
Pohled ze zadních dveří do vnitřku auta
Volant auta
Zadní kolo ( disk )
Předek auta
Zadek
Bok a kousek zadku auta

Kikci96.blog.cz

14. května 2008 v 19:04 | DoMiCzEk
.......................................................... Od kikci pro DoMiCzKa ............................................................
.......................................................... Od DoMiCzKa pro kikcu ...........................................................

Teriaka.blog.cz

14. května 2008 v 18:40 | DoMiCzEk
Autorka: Tereza

Kolik ti je ?

14. května 2008 v 18:16 | DoMiCzEk
Kolik máš let ?

Kde bydlíš ?

14. května 2008 v 18:16 | DoMiCzEk
Hlasuj

Tvůj nej. fotbalista ?

14. května 2008 v 18:15 | DoMiCzEk
Hlasuj

Co tu přidat ?

14. května 2008 v 18:15 | DoMiCzEk
Hlasuj prosím

Líbí se ti tu ?

14. května 2008 v 18:13 | DoMiCzEk
Hlasuj

Jak jsem se o tomhle blogu dozvěděl ?

14. května 2008 v 18:12 | DoMiCzEk
Hlasuj

Klikni jestli jsi tu byl

14. května 2008 v 18:12 | DoMiCzEk
Klikni jestli jsi tu byl

Virtua Tennis 3

13. května 2008 v 16:34 | DoMiCzEk
Virtua Tennis 3 - Stáhnout torrent

NBA 2008

13. května 2008 v 16:34 | DoMiCzEk

NHL 2008

13. května 2008 v 16:33 | DoMiCzEk